Purjus mehed jagasid Tartus natsipropaganda ajalehti

Täna kella 15 paiku sai politsei teate neljast purjus noormehest, kes levitasid Tartus Kuperjanovi tänaval Vaksali pargis propagandalehti.

Mõni minut hiljem saabus sündmuskohale politseipatrull, kuid kirjeldusele vastavad inimesed olid sündmuskohalt juba lahkunud. Politsei pressiesindaja sõnul jätkub nende otsimine, politsei kontrollib ümberkaudset piirkonda.

Tartu Postimehele teadaolevalt hõikusid joobes noormehed tänaval «Sieg heil!» ning jagasid möödujatele Saksa natsionaalsotsialistliku töölispartei propagandalehti. Üks mööduja, kes sai noortelt propagandalehe, ütles Tartu Postimehele, et jagajad pidasid kinni nii mööda sõitnud rattureid kui ka jalutajaid, et neile propagandaleht anda. Lehti olevat purjus noormeestel olnud terve patakaga.  

Propagandalehe nimi tähendab eesti keeles «Natsionaalsotsialismi võitlushüüe, natsionaalsotsialistlik Saksa töölispartei (A. Hitleri natsipartei – toim) välismaa- ja ülesehitusorganisatsiooni võitluskiri». Artikli pealkiri on «Saksa naiselikkus raskel ajal».

Leave a Reply